Vinylové tapety – odolají vlhku, dešti

Chcete změnu v koupelně nebo v kuchyni? Anebo hledáte způsob, jak ochránit zdi v dětském pokoji? To, co hledáte, jsou vinylové tapety – jde o speciální druh tapet, vyrobený jednoduše z umělé hmoty. Pěnový plast na povrchu tapety je voděodolný, a proto jsou vinylové tapety omyvatelné. Vyrábějí se také tapety s antibakteriální úpravou, které navíc zabraňují růstu plísní a apod. Jde zkrátka o odolnější variantu, která se lépe než většina jiných druhů tapet vyrovnává s otěrem, prachem nebo vlhkostí.

vinylove-tapety

Kdy zvolit vinylové tapety?

  • Chcete tapetovat kuchyň, koupelnu nebo dětský pokoj

  • Potřebujete omyvatelnou tapetu s dlouhou životností

  • Chcete snadno vyrovnat menší nedokonalosti podkladové zdi


Tapety do koupelny? Vinylové tapety jsou jasná volba

Vytapetovat koupelnu může na první pohled vypadat jako nesmysl, jenže právě vinylové taúety se pro to hodí skvěle. Tapety do koupelny jsou levný způsob, jak oživit třeba staré umakartové jádro nebo jak ošklivým zdem dodat šmrnc. Za malé peníze máte krásnou novou koupelnu. Vzory vinylových tapet také proto často imitují kachličky, cihly, obklady nebo kamenné zdi.

Nejdůležitější vlastnosti vinylových tapet

  • Je stoprocentně voděodolná

  • Je velmi odolná a má dlouhou životnost (10 – 15 let)

  • Dobře izoluje teplo a překrývá nerovnosti

  • Na zeď se lepí způsobem, který určuje zadní strana tapety (papír nebo vlies)

Lepení vinylové tapety záleží na zadní straně tapety

Vinylová tapeta je dvojvrstvá – zadní vrstva určuje, jakým způsobem se tapeta bude lepit. Je-li na zadní straně papír, lepte vinylové tapety jako papírové tapety (je nutné natřít tapetu i zeď). Pokud na zadní straně tapety je vlies, tapety lze lepit suché na lepidlem natřenou zeď. Při lepení vinylových tapet pamatujte také na to, že vlhkost ze stěny přes plastovou vrstvu nemá kam unikat, pro přípravu podkladové zdi proto nesmíme používat materiály obsahující sádru (ve vlhku by nabobtnala), ale přípravek, který obsahuje disperzi vápna a umělé hmoty.


Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.