Moderní tapety – frčí výrazné vzory

Při výběru tapet do pokoje se nebojte výrazných barev – pokud nebudete tapetovat kompletně celý pokoj, ale jen jednu stěnu, můžete si dopřát i výrazné vzory nebo plastickou texturu. Módou se nechte ovlivnit jen trochu – tapetovat sice můžete klidně každý měsíc, ale pravděpodobnější je, že s vybraným vzorkem budete muset nějakou dobu žít.

moderni-tapety

Tip!

Jak lepit vzorované tapety? Mají vaše tapety vzor, který musí navazovat? Je třeba s tím počítat už při nákupu tapet, abyste nakoupili dostatečné množství rolí. Pozornost je třeba věnovat i stříhání tapet a nakonec i lepení. Vždy před položením nového kusu tapety se ujistěte, že vzory na sebe navazují. Samotné napojení pak uhlaďte.

Našli jsme zajímavá a inspirující videa, která Vám možná při výběru tapet usnadní rozhodování. Podívejte se!

VIDEO: 3D tapety

3D tapety jsou vlastně propracované fototapety, jejichž potisk vytváří dojem 3D reality. Můžete si tak zdánlivě rozšířit pokoj o namalovaný balkón anebo si nad postel nalepit přesvědčivou simulaci průletu meteoritů.

VIDEO: 100 pěkných tapet

Inspirace není nikdy dost – podívejte se na video, kde se Vám hezky za sebou promítne 100 hezkých tapet. Možná právě tady najdete tu, která bude sedět i do Vašeho interiéru.

Retro tapety – neškodí v malém množství

Baví vás móda 60. let? Anebo dáváte přednost francouzskému zámeckému stylu? Ať už pro vás slovo „retro“ znamená cokoliv, dnes není problém si zařídit pokoj v retro stylu. A právě tapety bývají nedílnou součástí této historické melancholie. Jak na to? Retro tapety dnes seženete v mnoha obchodech – to proto, že jdou zpátky do módy. Výrazné geometrické vzory, které frčely v 60. letech, se dnes lesknou na pultech tapetářských firem, jen v o několik tříd vyšší kvalitě.

Také tapety ve stylu honosných francouzských nebo anglických paláců, jejichž vzory a motivy vycházejí ze zámeckých tapisérií nebo gobelínů, si dnes klidně objednáte na internetu. Vždy ale pamatujte na to, že retro tapeta musí ladit i se zbytkem pokoje. Zkuste proto motiv z tapety zopakovat třeba na dekoračních polštářcích nebo na jiných doplňcích.

Galerie tapet – inspirace pro tapetování

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.