Samolepící tapety – na nábytek nebo místo zrcadla

Staré dveře, poškrábaná kuchyňská linka nebo skříň po babičce. Jak z takového nábytku udělat za pár korun designový kousek? Pořiďte si samolepící tapety nebo samolepící fólie – starému nábytku dodají rychle a levně šmrnc. Samolepící tapety nejsou primárně určené na lepení na zeď, ale právě pro renovaci starého nábytku. Fólie i tapety jsou v podstatě totožný výrobek. Bývají velmi odolné a omyvatelné, takže mohou přijít do přímého kontaktu s vodou. To využijete například tehdy, kdy si pořídíte transparentní samolepící tapetu na sklo nebo samolepící zrcadlovou tapetu.

samolepici-tapety

Kdy zvolit samolepící tapety?

  • Chcete renovovat starý nábytek, obnovit staré dveře nebo skla

  • Hledáte tapetu, kterou můžete snadno čistit

  • Potřebujete snadno odizolovat okna pokoje

Jak lepit samolepící tapety? Připravte si hadr, nůž a fén

Lepení samolepících tapet je snadná věc, pokud máte dobře připravený podklad. Měl by být čistý, odmaštěný a hladký, protože každá nerovnost se na tapetě projeví. Pokud se bojíte, že se vám nalepení nepovede hned napoprvé, postříkejte plochu saponátem. To zabrání okamžitému přilepení, časem ale vlhkost vyschne a nebude dělat problémy a to i v případě, že lepíte fólii na sklo.

Před lepením fólie si pečlivě změřte potřebnou velikost a pak už stačí stáhnout podkladový papír z prvních 10 cm samolepící tapety a tu přesně přiložit k podkladu. Tapetu vyhlazujte hadrem od středu k okrajům a postupně stahujte celý podkladový papír. Pokud chcete samolepící tapetu nalepit přes oblý roh, nahřívejte ji opatrně fénem. Fén spolu s čističem na bázi alkoholu vám pomůže i při odstraňování samolepících tapet.

Nejdůležitější vlastnosti samolepících tapet

  • Jsou voděodolné

  • Lze je snadno udržovat

  • Jejich aplikace je velmi snadná a rychlá

  • Existují speciální samolepící tapety na dveře či izolační tapety

Samolepky na zeď: Rychlá pomoc s designem

Samolepky na zeď jsou většinou vyrobeny z vinylu a slouží jako dekorace na stěnu nebo nábytek. Jsou jednoduchým a efektním způsobem, jak oživit pokoj designovým a originálním prvkem. Lze tak vyzdobit dětský pokoj samolepkou basketbalisty či oblíbeného zpěváka, lednici zase nalepovací tabulkou, kam se dají psát křídou nebo speciálním fixem vzkazy.

Kromě samolepících dekorací existují také samolepící dlaždice, tedy speciální vinylové dlaždice pro obkládání podlahy. Dají se také pořídit jejich levnější papírové varianty na polepení klasických dlaždic na stěnách koupelny novým vzorem. Když už jsme u ceny - počítejte s tím, že za samolepky nezaplatíte zrovna málo. Existuje i možnost nechat si vyrobit samolepku na zeď podle vlastního návrhu, například rodinné foto nebo podobizna vašeho domácího mazlíčka, to už se ovšem dostáváte do ještě vyšší cenové hladiny.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.