Dekorační tapety – fototapety i samolepky na zeď

Je tolik druhů tapet a vyznat se v tom, které se na co hodí, je umění. A právě „dekorační tapety“ mají mnoho podob – někdo říká dekorační tapeta každé takové tapetě, která má nějaký výrazný vzor. V tomto případě pak jde spíše o dekorativní tapetu. Za dekorační tapety jsou také často považovány fototapety anebo samolepící tapety.

dekoracni-tapety

Kdy zvolit dekorační tapety?

  • Když si chcete ozdobit jednu stěnu nebo její část
  • Když chcete mít v pokoji vlastní fotky ve formě tapet
  • Když chcete velmi výrazné vzory

Jaké je tedy využití dekoračních tapet? Většinou se používají na doladění interiéru, na ozvláštnění třeba jedné stěny nebo dokonce jen jednoho „pruhu“ na zdi. Pokud si vyberete dekorační tapetu s výrazným vzorem, na větší plochu stejně není dobré je dávat – pokoj by působil příliš stísněně. Dnes také už není problém sehnat fototapety s vlastními fotkami, a vyzdobit si tak pokoj třeba snímky z dovolené. Pokud nepatříte mezi nadané fotografy, je na výběr nepřeberné množství vzorů fototapet.

Lepení fototapet a dekoračních tapet

Dekorační tapety se lepí často v malém množství a bývají samolepící – nemusíte při jejich aplikaci shánět lepidlo, takže celá akce je rychlá a „čistá“. Fototapety, na které je možné vytisknout vlastní fotku, ale seženete spíš v „papírové“ verzi, takže je nutné s nimi manipulovat opatrněji – přečtěte si více o tom, jak tapetovat.

 

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.