Papírové tapety – levné řešení pro oživení pokoje

Klasika, která stále funguje – to jsou papírové tapety. V dnešní době jde o nejlevnější variantu tapet, ale tomu také odpovídají jejich vlastnosti. Papírové tapety jsou ze všech druhů tapet nejméně odolné, rozhodně neodolají vodě a jejich aplikace je relativně složitá, protože se lepidlo nanáší přímo na ně.

papirove-tapety

Kdy zvolit papírové tapety?

  • Když chcete ušetřit a za tapety se Vám nechce utrácet
  • Když potřebujete dočasně oživit interiér dětského pokoje
  • Když chcete levný způsob, jak vylepšit zdi na chalupě

I v papírových tapetách ale najdete kvalitní kousky – vyrábějí se třeba tzv. duplexní tapety, které jsou vyrobeny ze dvou vrstev papíru. Obecně ale platí, že papírové tapety se hodí spíše pro místa, která nepotřebujete vybavit super odolnými zdmi. Využijete je tak třeba pro dětské pokoje a nebude Vám líto, že děti tapety pokreslí. Papírové tapety najdou své uplatnění také na chatě nebo na chodbách.

Nejdůležitější vlastnosti papírových tapet

  • Jsou nejlevnější ze všech druhů tapet
  • Hodí se pro tapetování míst, která se budou zanedlouho tapetovat znovu
  • Papírové tapety často seženete pod názvem „dětské tapety“

Jak lepit papírové tapety?

Tapety z papíru je nutné lepit na čistý, rovný podklad. Odstraňte proto staré tapety a nerovnosti na zdi vyrovnejte. Zamezte vzniku průvanu v pokoji a zbytečně netopte, protože ideální teplota pro tapetování je 19°C. Zařezané pláty papírových tapet pak natírejte lepidlem. Papírové tapety musí být dostatečně promočené, proto je zvykem natřít je lepidlem s mírným předstihem (cca 10 minut). Počítejte ale s tím, že mokrá papírová tapeta se zvětší asi o 1 cm. Při samotném tapetování pak postupujte směrem od oken ke dveřím. Přečtěte si více informací o tom, jak tapetovat.

Cena papírových tapet

Cena tapet se odvíjí především od jejich materiálu, vzoru a velikost. U papírových je běžná cena od 150 do 300 Kč za standardní roli o velikosti cca 0,5 m × 10 m. U ojedinělých kousků se ale cena může vyšplhat do řádu tisíců, v internetových obchodech se ve slevových zase lze někdy dostat i pod 100 Kč za roli.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.