Sklovláknité tapety – jsou odolné proti vodě i času

Superhrdina mezi tapetami – to jsou sklovláknité tapety. Proč? Žádné jiné tapety nevydrží tolik. Můžete je mít v koupelně, ve vlhku, pověsit je na beton, umakart, zdivo, dřevotřísku i sádrokarton, zakrýt s nimi trhliny a s klidem je umístit i do pokoje alergika. Sklovláknitá tapeta Vám i v těchto podmínkách vydrží mnoho let pěkná.

sklovlaknite-tapety

Voděodolná, paropropustná, natíratelná? Sklovláknitá!

Sklovlánkité tapety jsou vyrobeny z bezalkalické skleněné příze. To je celé kouzlo, díky kterému jsou sklovláknité tapety nadmíru odolné proti mechanickému poškození, ale i proti ohni a vodě – sklovláknitá tapeta je voděodolná. Jenže zároveň paropropustná, takže se Vám za ní nebude srážet vlhkost. I díky tomu je výborná i pro alergiky a astmatiky. Je velmi pevná a obvykle se vyrábí s plastickým vzorem, díky tomu proto dokáže zakrýt i menší trhlinky nebo nerovnosti ve zdi.

Kdy zvolit sklovláknité tapety?

  • Chci tapetovat kouplenu nebo vlhkou kuchyň
  • Chci tapetovat pokoj pro alergika nebo astmatika
  • Chci tapetu, kterou můžu natírat
  • Chci tapetu, která vydrží „všechno“

Výbornou vlastností sklovláknitých tapet je ale také to, že je můžete natírat barvou a čas od času si tak proměnit Váš pokoj. Výrobci sklovláknitých tapet uvádějí, že nátěrů by měla tapeta vydržet až deset. Logicky tak sklovláknité tapety seženete převážně v bílé barvě, ale vyrábějí se i tónované kousky.

Jak lepit sklovláknité tapety?

Sklovláknité tapety lepíme speciální lepidlem na sklovláknité tapety (např. Primalex). Lepidlo ale nanášíme na tapety, ale přímo na stěnu. Na tu pak lepíme předem nastříhané kusy tapety. Natírání tapet je potřeba provádět alespoň 1 den po samotné aplikaci tapet – tapety totiž musí nejprve vyschnout. Aby Vám nezmizel vzorek tapet, používejte k natírání vždy jen tenkovrstvé disperzní barvy.

Nejdůležitější vlastnosti sklovláknitých tapet

  • Jsou voděodolné a omyvatelné
  • Jsou paropropustné a tedy vhodné pro alergiky
  • Jsou natíratelné různými barvami, a to až 10x
  • Jsou velmi odolné
  • Jsou snadno odstranitelné

Jak odstranit sklovláknité tapety?

Oproti papírovým tapetám mají sklovláknité tapety tu výhodu, že jsou velmi snadno likvidovat a odstraňovat. Žádné škrábání nehrozí – tapetu jen dole uvolníme a strhneme. Díky jejich vysoké odolnosti se nemusíte bát ani žádného trhání či párání.

 

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.