Barevné tapety – jakou barvou vytapetovat?

Při zařizování interiéru bychom se měli vždy zamýšlet nad barvou zdí. Pokud chcete tapetovat, máte obrovské možnosti nejen co do barev tapet, ale i do vzorů. Barevně by tapeta měla ladit s vybavením pokoje a také s jeho účelem – pokud tapetujete ložnici, vybírejte tlumené a spíš chladnější tóny barev, v obýváku si naopak můžete dovolit teplé barvy tapet.

Důležité je i postavení jednotlivých barev v rámci jedné tapety. Platí totiž obecná poučka, že pokud hodláme mít na stěně více barev, měly by ty nejtmavší být u země a postupně se nahoru zesvětlovat. Tento efekt pomůže prosvětlení a optickému zvětšení pokoje.

barevne-tapety

Jak působí jednotlivé barvy tapet na naši psychiku?

Ač si to příliš neuvědomujeme, barvy v bytě mají zásadní vliv na to, jak se v něm cítíme. Přečtěte si, jak barevné tapety působí na naši psychiku.

Bílé tapety – bílá navozuje pocit čistoty a klidu

Světle modré tapety – hodí se do ložnic, protože vyvolávají touhu a přitom uklidňují

Tmavě modré tapety – Pokud to s nimi nepřeženete, vyvolají ve vás pocit rozjímání a ponoření se do sebe sama. Ale pozor, abyste z nich nebyli smutní.

Červené tapety – stimulují energii, vzrušují, ale ve velkém množství vás můžou dráždit až příliš. I když symbolizují lásku, v ložnici s nimi buďte opatrní, abyste mohli usnout.

Fialové tapety – moderní barva tapet, která je tajemná a trochu melancholická. Hodí se do ložnice, ale není špatná ani v pracovnách.

Žluté tapety – Jsou veselé a povzbudivé a dodávají pocit harmonie. Pokud zvolíte sytou žlutou, buďte opatrní – ta „rozjásanost“ by vás mohla omrzet.

Zelené tapety – světlé i tmavé odstíny se hodí do ložnic i obýváků, zelené tapety jsou totiž uklidňující, vytvářejí pocit ticha a bezpečí. Teplé odstíny jsou přátelské.

Oranžové tapety – V malém množství působí optimisticky, hodí se do kuchyní, obýváků nebo dětských pokojíčků. Vyvolávají pocit dobré nálady a tepla.

 

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.