Textilní tapety: okázalý luxus v moderním vinylu

Doslova jako v zámku si můžete připadat i ve svém pokojíčku – docílit toho lze textilními tapetami, často pak dokonce saténovými tapetami. Textilní tapety jsou luxusní a to se týká i jejich vzorů – často jde právě o nejrůznější zámecké a silně dekorativní vzory, které imitují vybavení honosných paláců a dekory starých tapisérií. Ovšem jsou vyráběny velmi moderní technologií.

textilni-tapety

Textilní tapeta není jen „látková“ – jde o podklad z laminovaného papíru, který je protkáván nití. Vlákna nitě jsou lepená pouze ve vertikálním směru. Jakmile je vzor hotov, přichází na řadu barvení tapet. Celá tapeta je pak z obou stra potažena vinylovým nátěrem, aby se textilie uvnitř neponičila.

Kdy zvolit látkové tapety?

  • Zařizujete penzion, hotel anebo luxusní salon či byt
  • Potrpíte si na luxusní a stylové bytové dekorace
  • Jste milovník historie a zařizujete si pokoj v historizujícím stylu

Jak lepit textilní a saténové tapety?

Že si můžete na stěnu přilepit nějaký hadr? Chyba lávky. Ono to ve skutečnosti není tak lehké, jak to vypadá. V případě textilní tapety se nejedná jen o „látkovou“ – jde o podklad z laminovaného papíru, který protkává nit. Vlákna nitě jsou lepená pouze ve vertikálním směru. Jakmile výrobce dodělá vzor, přichází na řadu barvení tapet. Celá tapeta je pak z obou stra potažena vinylovým nátěrem, aby se textilie uvnitř neponičila.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám na e-mail info@jaknatapety.cz

Zajímavé odkazy

Lámete si hlavu, jak vymalovat? Jakou barvu zvolit? Pomůže vám info web o malování Jak vymalovat, na kterém najdete všechny možné informace.

Jak zařídit byt – web, který vám pomůže zařídit byt. Dozvíte se jak uspořádat nábytek, jak zařídit malý byt i jak se efektivně a rychle přestěhovat.

Zjistěte také, na co si dát pozor při pořizování obývací stěny.

Potřebujete vybavit malou či velkou kuchyň? Nechte se inspirovat na webu, který se věnuje kuchyním na míru.

Tipy a triky při zařizování obývacího pokoje najdete na webu Jak zařídit obývák.

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@jaknatapety.cz

Tapetujete ve svém obchodě? Nezapomeňte na pokladní systémy. Novum. specialista na obchodní řešení.